PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792989}
6,8 48 842
oceny
6,8 10 1 48842
8,3 49
ocen krytyków
Nieoszlifowane diamenty
powrót do forum filmu Nieoszlifowane diamenty

Dobry ale meczacy

ocenił(a) film na 6

Porządnie zrobiony, prawdziwy, wiarygodnie zagrany ale przede wszystkim męczący wizualnie i irytujący w warstwie dzwiekowej.

ocenił(a) film na 9
ijanek

bo taki ma własnie być i to czyni go wyjątkowym

ocenił(a) film na 7
ijanek

Zgadzam się. Sam film jest bardzo dynamiczny przez ogląda się go łapiąc co chwilę oddech a muzyka tylko przytłacza.

ocenił(a) film na 9
ijanek

nieoszlifowane diamenty, mówi ci to coś? ;)

ocenił(a) film na 3
ijanek

Męczący: pełna zgoda. Ale co w nim dobrego?  Kompletna porażka, strata czasu. Tandetna netflixowa scenografia, montaż zrobiony tępą siekierą i te ciągłe zgrzyty zamiast podkładu muzycznego. Mocne 2 lub słabe 3.

ocenił(a) film na 8
ijanek

Moim zdaniem właśnie wciągający a nie męczący, do tego ta ścieżka dźwiękowa
.

ocenił(a) film na 9
ijanek

Przecież właśnie specyficzny obraz, dobór muzyki miała tylko podkreślać nadpobudliwe szaleństwo głównego bohatera jakby jechał non stop na mefedronie. To nie miało być miłe kino, a obraz angażujący, udzielający się odpowiednim zestawem emocji. I robi to wręcz fenomenalnie.

ocenił(a) film na 5
ijanek

Strasznie męczący i jakiś „głośny” ciężko się ogląda

ocenił(a) film na 9
adambinkowskipoz

Bo to nie jest film do niedzielnego obiadku.

ocenił(a) film na 7
adambinkowskipoz

Zacząłem go oglądać, ale po 15-tu minutach zrezygnowałem, nie miałem nastroju. Po kilku dniach podszedłem jeszcze raz i bardzo mi się spodobał, a Sandler doskonały!

ocenił(a) film na 8
ijanek

Bo taki miał właśnie być duh!

ocenił(a) film na 7
ijanek

Przez ostatnie produkcje nie spodziewałbym się takiego występu po Sandlerze.... kawał dobrej roboty.
Muzyka miejscami strasznie natarczywa, kamera lata jak szalona,
I przede wszystkim zaskakujące zakończenie w Coenowskim stylu!

DRSRng

film genialny, ale wlasnie Sandler to byl najslabszy element.. cały czas grał Al’a Pacino, i wlasnie Pacino tutaj brakowalo :/

ocenił(a) film na 7
arcadiotelefon

teraz tego nie odwidzę, haha

ocenił(a) film na 7
DRSRng

Właśnie tego porównania mi brakowało na języku ! Kino Coenowskie w ostatnich minutach a liczyłem trochę na powodzenie naszego głównego bohatera jak KG grał kolejny mecz życia :D !

ocenił(a) film na 7
Toporek1992

Myślę że twórcy chcieli żebyśmy powiedzieli do samych siebie ,, udało się po**bowi! " I bum! Kto by się spodziewał że gangster przedłoży małostkową zemstę ponad fortunę.....

ocenił(a) film na 4
ijanek

a mnie wymęczył niemilosiernie, pewnie właśnie przez ścieżkę filmową.,

ocenił(a) film na 6
ijanek

Same wrzaski i kłótnie, 5 osób na raz mówi - jakbym oglądał debatę w TVP, ja jako widz odbierałem to jako męczące

coursaint

Mam identyczne odczucia, dobry, ale wizualnie oraz dzwiekowo (o zgrozo!) - meczacy. Zdaje sobie sprawe, ze taki byl zamysl, jednak dla mnie ten montaz zbyt poszarpany i irytujacy. Sciezka dzwiekowa koszmarna, w moim odczuciu zupelnie nie pasujaca do obrazu. Niemniej na 6/10 zasluguje gdyby nie powyzsze byloby wiecej. Jednoczesnie podbijam - Sandler gral poprawnie, ale zbyt a'la Pacino ;)

ocenił(a) film na 6
ijanek

Zgadzam się, nic więcej bym nie dodał w tym komentarzu.
Muszę przypomnieć osobom, które zostawiły komentarz, iz każdy odbiera film na różnym poziomie, inaczej go interpretuje, ocenia. To, że film miał być dziki, męczący itp. nie oznacza, że trzeba go wysoko oceniać, jeśli spełnił te warunki.

ocenił(a) film na 5
ijanek

Zgadzam się z większością poza "prawdziwy". Co tu było prawdziwego? Jeden bełkot, groteskowa niekonsekwencja, większość postaci jakby umysłowo upośledzeni. No, może poza ruskim zbirem, który był zwyrolem i zachował się tak, jak się tego po takim typie można spodziewać. Po takim przetrzymaniu w akwarium. A reszta? Jakby po jakiejś zbiorowej lobotomii. Sandler udanie przełamał łatkę komediowego śmieszka. Na mój gust tyle samo plusów co minusów w tym filmie. Czyli średniak. :)

ocenił(a) film na 7
ijanek

Najlepsze było zakończenie. Dobrze, że był happy end :) Taka filozofia tanio kupić jakiś shit, drogo sprzedać naiwniakowi, pożyczać na potęgo gdzie się da, nikogo nie spłacać i szpanować wierzycielom bogactwem. Nie życzę nikomu aby kiedyś trafili na takich szefów Januszy-biznesu bo mi się zdarzyło.

ijanek

Muza akurat jest genialna.

ocenił(a) film na 7
klepak84

Zgodzę się, warstwa muzyczna jak najbardziej pasowała do tego filmu !
Solidne kino

ocenił(a) film na 8
ijanek

Dobry film, ale dałbym nawet 8/10, gdyby nie był zrobiony w konwencji teledysku, z absurdalnie szybkim montażem i wizualnym chaosem. Ja wiem, że główny bohater też był w chaosie pogrążony, ale tym razem można to było inaczej zharmonizować. Scenariusz dobry, niektóre sceny wysmakowane, np. relacje z żoną, no i znakomite prowadzenie aktorów.

ocenił(a) film na 8
per333

Po chwili zastanowienia podniosłem jednak do 8/10 ;)

ocenił(a) film na 5
ijanek

Chaotyczny i męczący. Jeden aktor przekrzykuje drugiego, przez co nie słychać połowy rozmów, a raczej darcia japy ;)

ocenił(a) film na 6
ijanek

Prawda
Film jednoczesnie meczy jak i zmusza do oglądania

ocenił(a) film na 8
ijanek

Pamiętajmy, że film to sztuka. Nie w każdym chodzi o to, aby się go miło oglądało. Film powinien pomóc nam odkryć emocje, których jeszcze nie czuliśmy.

ocenił(a) film na 1
ijanek

Chyba nigdy nie oglądałem filmu z tak okropną i źle dobraną ścieżką dźwiękową. Do tego wybrali chyba najbrzydszych dostępnych aktorów.

ocenił(a) film na 6
ijanek

Muzyka najlepsza.Fajny klimat, film niezły, ale kompletnie nie w moim guście filmowym

ijanek

A według mnie muzyka właśnie fantastycznie dobrana. Cały czas kojarzyło się nam z czołówką Breaking Bad. I to szaleństwo w oczach głównego bohatera. No groza :D Takie filmy lubię.

ocenił(a) film na 5
ijanek

Polecam film "EMILY THE CRIMINAL" z Aubrey Plaza.

Rownie bezpardonowy obraz dzikiego kapitalizmu. I rownie bezlitosny.

https://www.filmweb.pl/film/Na+z%C5%82ej+drodze-2022-10006527

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones