PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792989}
6,8 48 846
ocen
6,8 10 1 48846
8,3 49
ocen krytyków
Nieoszlifowane diamenty
powrót do forum filmu Nieoszlifowane diamenty

Mistrzostwo świata, intensywny, mocny, trzymający w napięciu z popisową rolą Sandlera. Zupełnie nie rozumiem braku nominacji do Oscara, dla mnie to jest film kompletny, bije na głowę Le Mans 66 i 1917.

SLAVKING

Czyżby Sandler zagrał pierwszą poważną rolę w swoim życiu, zamiast pajacować jak zwykle?

eltoro10000

Nie pierwszą poważną rolę w życiu, ale z pewnością pierwszą rolę, której absolutnie nie powstydziłby się żaden wielki aktor. :)

SLAVKING

Aż muszę obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
SLAVKING

Rola rolą... oceny podkręcone do 11 za dwa wątki rasowe, które się krzyżują. Gdyby nie fakt, że reżyserzy są przygłupi film mógłby być świetny. Jest ewidentnie za długi i nie potrzebnie rozciągnięty powolnymi scenami, które czasami sensu nie mają tak samo jak postępowanie bohaterów. Gdyby ktoś to rozegrał inteligentnie byłby oskarowy hit, a tak to jest dobry słaby film, który w widzu szuka idioty, bo absurd goni absurd momentami. Tych chaotycznych scen nie ogarnęła reżyserka, bo zamiast dać im obok tempa sens czasami dzieją się totalnie beznadziejne i abstrakcyjne akcje. Z jednej strony fajny, ale na raz... z drugiej seans był miły, bo nawet niezły odmóżdżacz. Spodziewałem się jednak po dość wysokich ocenach i dobrych recenzjach jednak poważniejszego filmu.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

A "Punch Drunk Love" Paula Thomasa Andersona widział?

kryst007

Nie widział, ale obejrzy. Póki co obejrzał "Diamenty"(całkiem nietrafiony tytuł), i przyznaje, że zagrał całkiem nieźle, czego bym się nigdy po tym łowcy Złotych Malin nie spodziewał.

ocenił(a) film na 7
SLAVKING

No nie no, 1917 oglądałem jak na szpilkach, wstrząsnął mną i myślałem o nim po obejrzeniu. Natomiast ten film obejrzałem i owszem jest dobry, nie wiem może nawet bardzo ale mnie nie uwiódł.

pikuh

U mnie wręcz odwrotnie, zupełnie mi nie podeszło 1917, a Uncut Gems pokochałem. To chyba po prostu kwestia gustu, jakby nie patrzeć, Uncut Gems to bardzo specyficzny film.

ocenił(a) film na 6
SLAVKING

Masz racje, to musi byc kwestia gustu, poniewaz Uncut gems nie wywarl na mnie duzego wrazenia.

ocenił(a) film na 8
pikuh

To dwa zupełnie różne filmy i raczej nie ma za bardzo powodu, żeby je porównywać. Obejrzałem obydwa i uważam, że i jeden i drugi jest godny uwagi. Mało tego, obydwa to naprawdę bardzo dobre filmy :)

użytkownik usunięty
rudii77

Mialem pisac to samo. Jak mozna porownywac filmy z zupelnie roznych gatunkow?!

ocenił(a) film na 9
pikuh

1917 to małe miki przy "Nobi". Wręcz żenująco małe. Polecam.

użytkownik usunięty
SLAVKING

Intensywny i mocny - zgoda. Trzymający w napięciu ? Może bardziej "rozedrgany", co udziela się też widzowi. Sandler faktycznie bardzo dobry.

Ale że mistrzostwo świata ? Bez przesady, to jest po prostu sprawne widowisko, bardziej telewizyjne niż kinowe, w sumie bez większej głębi. Daleko temu do "kompletności", ale wcale nie oznacza to, aby było na co specjalnie narzekać - tym bardziej - że filmowa poprzeczka obecnie leży już na samej ziemi.

ocenił(a) film na 4
SLAVKING

Ja mam niestety odmienne zdanie. Wielokrotnie przekonałem się już, że gdy znani aktorzy komediowi biorą się za role dramatyczne okazuje się, że... są świetni! Zawsze czerpię dużą przyjemność z oglądania takich przypadków. Dlatego właśnie, gdy zobaczyłem, że Adam Sandler podjął się takiej roli miałem związane z tym duże nadzieje. Niestety jak dla mnie... wcale w tym filmie nie błyszczy. Jego postać mnie zupełnie nie przekonuje, a sam aktor przez cały film ma jedną minę. Gdy próbuję wymyślić jakąś pozytywną rzecz związaną z główną postacią w "Nieoszlifowanych diamentach", nie mogę nic powiedzieć o aktorze, w odróżnieniu od scenarzysty - postać została bardzo dobrze napisana i moim zdaniem, gdyby w filmie zabrakło Sandlera, a pojawił się jakiś inny aktor, to produkcja nic by na tym nie straciła.

ocenił(a) film na 9
SLAVKING

1917 mała przesada

ocenił(a) film na 8
SLAVKING

Zgodzę się jak najbardziej co do "Le Mans '66", ale "1917" to Ty jednak szanuj. Jeśli chodzi o filmy z ostatniej oscarowej stawki to prędzej napisałbym, że bije na głowę "Małe kobietki".

ocenił(a) film na 5
SLAVKING

Polecam film EMILY THE CRIMINAL z Aubrey Plaza.

Rownie bezpardonowy obraz dzikiego kapitalizmu.
I rownie bezlitosny.

https://www.filmweb.pl/film/Na+z%C5%82ej+drodze-2022-10006527

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones